BÜYÜK DOĞU ANADOLU GEZİSİ

BÜYÜK DOĞU ANADOLU GEZİSİ

BURSA TÜRK OCAĞI’NIN DÜZENLEMİŞ OLDUĞU

“Profesyonel rehber eşliğinde eşsiz değerler ve güzellikler gezisi”

SİVAS, ERZİNCAN, ERZURUM, TORTUM, KARS, DOĞUBEYAZIT, IĞDIR, VAN, TATVAN, AHLAT, BİTLİS, ELAZIĞ, MALATYA, DARENDE

7 GECE 8 GÜN

23 MAYIS Pazartesi 2022, akşam saat 19:00’de belirlenen nokta olan IRGANDI KÖPRÜSÜ’nden siz değerli misafirlerimiz alarak nice değerler ve güzellikler sunan Doğu Anadolu turumuza başlıyoruz.

1.Gün: Kırıkkale, Yozgat üzerinden ilk durak noktamız olan Sivas’a ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızı Sivas’ta yaptıktan hemen sonra gezimize başlıyoruz. Şehir merkezinde konumlanmış tarihi yapıları rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Görecek olduğumuz yapılar; Sivas Kongre Binası, Çifte Minareli Medrese, Şifaiye Medresesi, Buruciye, Kale Camisi olacak. Alışveriş ve kahve için verecek olduğumuz serbest zaman sonrasında Erzincan’a doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Erzincan’da otelimizde.

2.Gün: Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra ilk olarak bakırcılarında bulunduğu yeraltı çarşısında mola veriyoruz. Daha sonra Erzincan denilince akla ilk gelen önemli isimlerden olan Terzi Baba Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Buradan hareket ile bir doğa harikası olan Girlevik Şelalesi’ne doğru yola devam ediyoruz. Burada çekecek olduğumuz harika fotoğraflar sonrasında Erzurum’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık iki saat kadar sonra Erzurum’da ilk olarak meşhur cağ kebabı yiyoruz ve şehri gezmeye başlıyoruz. Erzurum Kongre Binası, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese, Erzurum Tarihi Evleri, Ulu Cami, Erzurum Kalesi, Saat Kulesi, Lala Mustafa Paşa Camisi, Rüstem Paşa Kervansarayı (Taş Han) gezilerimizi yaptıktan sonra Erzurum’da bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Erzurum otelimizde.

3.Gün: Erzurum’a veda ediyor Kars’a doğru yolculuğa başlıyoruz. Sarıkamış anıtında duruyor tüm Şehitlerimizi yad ediyoruz. Kars şehir merkezine geçiyoruz. Kars Kalesi, (Kümbet Camisi) 12 Havariler Kilisesi, Ruslardan kalma tarihi evler, Fethiye Camisi, Kanlı Tabya Müzesi, Harakani Türbesi ve çarşı gezileri sonrasına akşam yöresel müzikli eğlenceye katılıyoruz. (Esktra) Konaklama Kars’ta bulunan otelimizde.

4.Gün: Sabah kahvaltı sonrasında Ani Antik Kenti’ne doğru hareket ediyoruz. Binlerce yıl birçok devletin hakimiyeti altında kalan Ermenistan sınırında bulunan bu antik kenti keşfediyor fotoğraflıyoruz. Iğdır’a bağlı Tuzluca mağaralarına geçiyor ve mağaraları gördükten sonra Doğubayazit’a doğru yola koyuluyoruz. Osmanlı döneminin eşsiz yapılarından birisi olan İshak Paşa Sarayı’nı görüyor ve bilgiler alıyoruz. Kısa bir mola sonrasında Van’a doğru hareket ediyoruz. Akşam konaklama Van’da otelimizde.

5.Gün: Güne meşhur Van kedilerini görerek başlıyoruz. Daha sonra Van Kalesi ve çevre hakkında bilgiler alıyor, fotoğraflar çekiyor ve Van Müzesi’ni geziyoruz. Ardından Van Gölü üzerinde bulunan Akdamar Adasında 10. yy. da inşa edilmiş Akdamar Kilisesine teknelerle geçiyoruz. Burada bilgiler alıp fotoğraflarımızı çektikten sonra Tatvan’a doğru devam ediyor oradan Ahlat’a geçerek tarihi Selçuklu mezarlığını ve eşsiz mezar taşlarını yerinde görüyoruz. Akşam konaklama Tatvan’da bulunan otelimizde.

6.Gün: Sabah erken saatte kahvaltımızı aldıktan sonra bizi bekleyen minibüslere binerek Nemrut Krater Gölü’ne doğru doğayla baş başa bir yolculuğa çıkıyoruz. (Ekstra) Nemrut Krater Gölü gezisi sonrasında tekrar aracımıza binerek Elazığ’a doğru hareket ediyoruz. Konaklama Elazığ’da otelimizde.

7.Gün: Sabah tarihi Harput kalesinin de bulunmuş olduğu Harput’a geçiyoruz. Harput Kalesi, Arapbaba Türbesi, Harput Ulu Cami gezilerinin sonrasında yönümüzü Darende’ye çeviriyor ve Somuncu Baba Türbesi ziyareti ardından Kayseri’ye doğru hareket ediyoruz. Konaklama Kayseri’de bulunan otelimizde.

8.Gün: Kahvaltımızı yaptıktan sonra Kayseri şehir merkezinde çarşı molasına çıkıyoruz. Kayseri şehir surlarını ve tarihi medrese yapılarını gördükten sonra öğle yemeği sonrasında Bursa’ya doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

NOTLAR

Kişi başı ücret 3900 TL
Ücretleri direk IBAN dan yollayabilirsiniz.
TR 0600 0640 0000 1220 3104 1045
Bunyan BULUT

Koltuk rezervasyonu ödeme tamamlandıktan sonra yapılabilmektedir.

Ücrete dahil hizmetler
Zorunlu sehayat sigortası
Konaklama
Kahvaltı ve aksam yemekleri

Ücrete dahil olmayanlar
müze ve örenyeri giriş ücretleri
tekne gezileri
kişisel harcamalar
öğlen yemeği

İrtibat: 0 505 733 91 06

Bünyan Bulut