Uludağ Üniversitesi Bu Yıl Da Baharı Heyecan ve Neşeyle Karşıladı.

Uludağ Üniversitesi bu yıl da baharı tüm neşesiyle karşıladı. Türklerin Ergenekon’dan çıkışının simgesi olan Nevruz Bayram’ı büyük coşkuyla kutlandı. Türk Dünyası ve Kültürü Topluluğu’nun 21 Mart 2017 salı günü gerçekleştirdiği ‘5. geleneksel Türk Dünyası Nevruz Şöleni’ öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü. Şölene, Uludağ Üniversitesi rektör yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yüce’de katılım sağladı.

Türk Ocakları Bursa Şube Başkanı Sayın Prof.Dr.Selçuk Kırlı’nın finansörlüğü ile İnegöl Belediyesi mehteran takımının görkemli bir açılış yaptığı şölen, sırasıyla kopuz eşliğinde müzik dinletisi, Özbekistan dans gösterisi, Ahıska Kültür ve Sanat Topluluğu’nun hazırladığı Kafkas dansı gösterisi, geleneksel nevruz ateşi yakma ve demir dövme etkinliği, ödüllü yumurta tokuşturma, çuval yarışı, halat çekme yarışı, kütük güreşi oyunları ve son olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi Kılıç kalkan ekibinin gösterisiyle devam etti.

Program amfi tiyatroda devam ederken bir yandan da amfinin önünde ok atma etkinliği ve mangala turnuvaları yapıldı. Ayrıca şölene gelen misafirlere Bursa Türk Ocağı tarafından pilav ve ayran ikram edildi. Şölen, Anadolu ezgileri eşliğinde yapılan eğlenceyle son buldu.

İdil Su KESKEN
İİBF-İktisat

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”33″ gal_title=”uu_newruz”]