Türk Ocakları 105 Yaşında

Türk Ocakları Bursa Şubesi Heykel’de Atatürk Anıtı önünde Üye ve gönül dostları ile birlikte 25 Mart 2017 günü Saat: 17.00 de bir araya gelerek Çelenk sunumu ve ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı söyleyerek Türk Ocakları’nın 105 .yaşında bir kutlama Programı gerçekleştirdiler.

Kurucu Başkan Prof. Dr. Zeki Palalı, görev başında ki yönetim kurulunun tamamı, hanımlar kurulu üyeleri, gençlik kolu üyeleri ve çok sayıda üyelerin katıldığı törende ; sunuculuk görevini UÜ TÜrkçe Bölümü öğrencisi Neşe Peker yaptı. Gençlik Kolu Üyesi Neşe PEKER “‘’Türk’ün ateşinin söndürülmeye çalışıldığı bir dönemde Türk olup, Türk’üm diyenlerin ve kendisini Türk hissedenlerin bir araya gelerek ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün de desteğini alarak 1912 yılında kurulan büyük organizasyonun adıdır Türk Ocağı; Türk olmanın bilinci ile durmadan aydınlık günlere koşmak bizim yegane vazifemizdir. Bu yolda şartlar ne olursa olsun yılmadan ilerlemekten vazgeçmeyeceğiz. Türk Ocaklı gençler olarak her zaman Türklük bilincini, birlik ve beraberliğini nesillere aktarmaktan gurur duyacağız diyerek hoş geldiniz dedikten sonra:
Çelenk sunumu için Prof.Dr. Zeki Palalı ve Prof.Dr.Selçuk Kırlı davet edildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Zeki Palalı kısa bir konuşma yaparak katılımcılara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından
105. Yıl Pastasını kesmek üzere Türk Milliyetçilerinin ablası Ülker Metin Esgin , Prof. Selçuk Kırlı ve Prof. Dr. Zeki Palalı çağrıldılar.
Hanımlar kurulunun ve

Gençlik kollarının hizmetleri ile katılımcılara ikram edilen yaş pasta yeyişi ile program son buldu,

Neşe PEKER
UÜ. Eğitim Fak.Türkçe Böl.Öğrencisi

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”34″ gal_title=”Turk_Ocaklari_105_Yas”]