Gençlik Kolları Bayrak Değişimi

18 Mayıs Cumartesi günü Türk Ocaklı gençler ve yönetim kurulu üyeleri iftar programında buluştular. Çok güzel ve samimi bir ortamda gerçekleşen iftar programında Gençlik Kolları ile ilgili önemli kararlar alındı. Programda Şube Başkanı Prof. Dr. Selçuk KIRLI, yönetim kurulu üyeleri Prof. Dr. Mehmet ZARİFOĞLU, Dr. Mete ATEŞ, Hamit SARAÇ, Prof. Dr. Alev SINAR UĞURLU, Nadir ÜLKER, Eray YÜCEYURT, Hars heyeti başkanı Prof. Dr. Mustafa CEMİLOĞLU ve gençlik kollarından birçok üye hazır bulundu.

İftar yemeğinin ardından Gençlik Kolları Başkanı Ozan OLGUN açılış konuşmasını yaptı. Sene boyunca yapılan faaliyetlerden bahseden OLGUN, yeni Gençlik Kolları Başkanını açıklamak üzere Dr. Mete ATEŞ’ i davet etti.

Türk Milleti için Türk Ocakları’nın ve gençlerin önemine vurgu yapan ATEŞ, gençlere öğütlerde bulundu. Konuşmasını yeni Gençlik Kolları Başkanını duyurarak devam ettiren ATEŞ, görevi devralan Osman Yaşar USLU’ yu takdim etti. Daha sonra devir teslimin gerçekleştirilmesi için Şube Başkanı Prof. Dr. Selçuk KIRLI çağırıldı. KIRLI Kısa bir konuşmanın ardından eski ve yeni başkanları tebrik ederek devir teslimi gerçekleştirdi. Başkanlığı devreden OLGUN, yeni Gençlik Kolları Başkanı Osman Yaşar USLU’ ya olan inancını vurguladı. Başkanlığı devralan USLU, “Önümüzde ki dönemde de Gençlik Kolları olarak, öğrenci topluluklarımız ile birlikte Bursa Türk Ocağı’nı Bursa’da ve üniversitede layıkıyla temsil etmeye devam edeceğiz.” dedi. Gençlik kollarının yeterli birikim ve tecrübeye sahip olduğunu vurgulayan USLU, bir takım eksikliklerinde var olduğunu ve bu eksiklikleri de tamamlayabilecek güçte olduklarını ifade etti. Ozan OLGUN’a yaptığı hizmetlerden ve fedakarlıklarından dolayı teşekkür ederek mezun olan Gençlik Kolları üyelerini tebrik etti.

Program, mezun olan Gençlik Kolları üyelerimiz; Halil İbrahim YILDIZ, Sedef GÜLYOL ve Meriç DURMAZ’a mezuniyet plaketleri takdim edilerek devam etti. Programın son bölümünde ise yeni Gençlik Kolları Başkanı Osman Yaşar USLU, yeni dönem topluluk başkanlarını duyurdu. Öncelikle görevlerini tamamlayan Türk Dünyası ve Kültürü Topluluğu başkanı Ahmet Fırat EKİZ ve Genç Kalemler Topluluğu başkanı Göktuğ AKBAŞ’a teşekkür edildi. Daha sonra Türk Dünyası ve Kültürü Topluluğu başkanı olarak Göktuğ AKBAŞ ve Genç Kalemler Topluluğu başkanı olarak da Türker Uysal duyuruldu ve başarılar dilendi.

İftar programının son bulmasının ardından Gençlik Kolları tarihi Tophane Saat Kulesinde sohbete devam etti.

Türk Ocakları Bursa Şubesi olarak görevi devreden gençlere teşekkür ediyor, görevi devralan gençlere de başarılar diliyoruz.