Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

BİZ; TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ, KAN DÖKEREK HER KARIŞ TOPRAĞINI ŞEHİTLERİN KANI İLE YOĞURARAK KURDUK. EN KISA ZAMANDA DA KÖKÜMÜZ OLDUĞUNU İNKAR ETMEDİĞİMİZ, OSMANLI BORÇLARINI ÖDEYEREK EĞİTİMDE, SANAYİDE, TARIMDA ÇAĞDAŞ ÖLÇÜLERİ YAKALADIK.

KURUCU UNSURUMUZ TÜRK HALKIDIR.

ANCAK BU TANIMLAMADA DA ; ESAS UNSUR KAFATASI VE KAN DEĞİLDİR.

KURTULUŞ SAVAŞIMIZDA BİZİMLE BİRLİKTE YEDİ DÜVELE KARŞI ÇARPIŞAN, KÜRT, ERMENİ, YAHUDİ, BOŞNAK, ÇERKEZ, GÜRCÜ, ÇERKEZ, ARAP, SÜRYANİ UNSURLAR DA ŞU ANDA DA TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜMÜZE, DİLİMİZE, DİNİMİZE BAĞLI VE SAYGILI OLDUKLARI NİSBETLE , TÜRK ŞUURUNA ERMİŞ SAYILIRLAR, VE BUNLARIN DİL, DİN, KÜLTÜR HAKLARI DA KORUMAMIZ ALTINDADIR. ŞÜPHESİZ BU UNSURLAR KADAR, TÜRK’ÜN DE “ TÜRK’ÜM DEMEYE VE BU ASİL MİLLETİN MENSUBU OLMAKLA ÖVÜNMEYE HAKKI VARDIR VE SONSUZA KADAR DA OLACAKTIR.

HİÇ BİR DEVLET, DEVLETE ADINI VEREN IRKA KARŞI DÜŞMANLIĞI KABULLENEMEZ VE BU IRKA, DEĞERLERİNE SATAŞILMASINA, BÖLÜNMEYE, PARÇALANMAYA İZİN VEREMEZ.
DONANIMSIZ, MİLLİ MEFKÜREDEN NASİPSİZ YÖNETİCİLERİN, BU ALANDAKİ GAYRETLERİ BOŞA ÇIKACAKTIR. MİLLETİN ÖZÜNDEKİ CEVHER, BU YÖNETİCİLERİN BAŞARIYA ULAŞMASININ EN BÜYÜK ENGELİDİR.

İSLAMLA ŞEREFLENDİKTEN SONRA, İSLAMI HAKKIYLA YAŞAMAK VE YAŞATMAK DIŞINDA DÜŞÜNCESİ OLMAYAN ATALARIMIZ,HÜKÜMRAN OLDUKLARI ÜLKELERDE, NASIL HER ALANDA ADALETİ SAĞLAMA GAYRETİNDE OLMUŞLARSA, TÜRKİYE CUMHURİYETİ OLARAK BİZ DE KENDİNİ AZINLIK GİBİ GÖRENLERE KARŞI DA ADİL OLMAK ZORUNDAYIZ.OLACAĞIZ.

BU SEEBEPLE KİM NE DERSE DESİN, BU TOPRAKLARDA TEK BİR GERÇEK TÜRK KALDIĞI SÜRECE, KİMSENİN KARAMSARLIĞA KAPILMAMASI GEREKİR

BU VESİLE İLE TÜRK OCAKLARI BURSA ŞUBESİ OLARAK CUMHURİYET BAYRAMINIZI KUTLUYORUZ.

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE.