Gençlik Kolu Emekli Hakim Av. Nadir Ülker Bey İle Bir Aradaydı

Gençlik kollarımızın 03.11.2016 Perşembe günkü buluşmasının konuğu Av. Nadir Ülker beydi. Kısaca kendisini tanıtan Ülker konuşmasına hak hukuk ve adalet kavramlarını açıklayarak başladıktan sonra günümüzde hak-hukukun sap ile saman gibi birbirine karıştığını, güç kimdeyse hakkın ondan yana olduğunu, en mütedeyyin dediğimiz kimselerin dahi böyle davrandığını ifade edip; sosyal bilimlerin ortak kaderinin bu olduğuna, bundan ötürü de vâki olan her şeyi herkesin kendine göre yorumladığını dile getirdi.

Bizlere emsal olabilmesi için Hz. Ömer’in adaletinden, meşhur Ebu Zer kıssasından ve ecdadımızdan alıntılarla devam eden konuşma, bilgisayar çağında insanların kitap okumaktan uzaklaştıklarına, okumayan bir toplumun sebebiyet vereceği menfi sonuçlara netice itibarı ile devletin de bir tüzel kişilik olup toplumun bilgisinin ve görüşünün devletin yönetimini şekillendirdiğini ifade etti ve gençlere ısrarla çok okumaları yönünde telkinlerde bulundu.

Eğer ki toplum hakkı hukuku gözetirse devletinde kendisini oluşturan topluma göre hareket ederek adaletli bir devlet yapısının ortaya çıkacağını söyledi.
Katılımcı gençlerden gelen günümüz hukuk süreci ve anayasa değişikliği ile ilgili zihinlerde oluşan sorulara cevap verilmesinin ardından bir verimli sohbet daha sona erdi.

Haber: Burak KÜÇÜK

[Best_Wordpress_Gallery id=”14″ gal_title=”05_10_2016_Genclik_Kolu_Av_Nadir_Ulker”]