GELENEKSEL GENÇLİK KOLU TANIŞMA KAHVALTISI

Türk Ocakları Derneği Bursa Şubesi, 13 Kasım Cumartesi günü, Bursa Türk Ocağı’nın 1913-1931 yılları arasında hizmetlerini yürüttüğü Mahfel’de ki tarihi binada geleneksel hale gelen “Gençlik Kolu Tanışma Kahvaltısı” programını gerçekleştirdi.

Programa şube başkanı Prof. Dr. Selçuk Kırlı, şube yönetim kurulu üyeleri emekli öğretmen Hamit Saraç, Avukat Nadir Ülker, şube hanımlar kolu başkanı ve yönetim kurulu üyesi Necla Terzioğlu, şube hars heyeti başkanı emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Cemiloğlu, şube gençlik kolu başkanı Osman Yaşar Uslu ve Bursa Uludağ Üniversitesi Türk Devletleri ve Akraba Toplulukları Uygulama ve Araştırma Merkezi(TÜDAM)  müdürü Doç. Dr. Erdem Özdemir katılım sağladı.

Açış konuşmasını gerçekleştiren şube gençlik kolu başkanı Osman Yaşar Uslu, Türk Ocakları Derneği Bursa Şubesi’nin kuruluş tarihi olan 12 Kasım 1913’ü hatırlatarak Ocağın 108. kuruluş yıldönümünü kutladı. Uslu, programa katılan Türk Dünyası ve Kültürü Topluluğu’nun üyelerine ve Türk Dünyasının muhtelif yerlerinden; Azerbaycan’dan, Kerkük’ten, Türkmenistan’dan, Kazakistan’dan, Özbekistan’dan Güney Türkistan’dan, Doğu Türkistan’dan, Kırgızistan’dan Türkiye’ye okumak için gelen öğrencilere kahvaltı programına katılımları için teşekkür etti.  Ardından tüm katılımcılar kendilerini tanıttılar.

Program şube başkanı Prof. Dr. Selçuk Kırlı’nın konuşmasıyla devam etti.  Kırlı, güzel bir hafta sonunda Türk Dünyasının temsilcileri ile bir arada olmaktan son derece memnun olduğunu ve bu tablodan dolayı gurur duyduğunu ifade etti. Prof. Dr. Selçuk Kırlı, öğrencilik yıllarında Türkiye dışında Türklerin yaşamadığına inanıldığını ve bunu iddia ettiklerinde kendileri ile alay edildiğini bugün ise bu gerçeğin apaçık önümüzde durduğunu ve kutlu birliğe emin adımlarla gidildiğini vurgulayarak katılımcılara teşekkür etti.

Kahvaltının ardından toplu fotoğraf çekimi yapıldı. Ardından gençlik kolu katılımcılar ile birlikte Yeşil’de bir mekana geçerek sohbetlerine orada devam ettiler.

Haber: Rabia Aydın

B.U.Ü. PDR Bölümü Öğrencisi