Genç Kalemler Arif Nihat Asya’yı Andı

Genç Kalemler Topluluğu’muz Bursa Uludağ Üniversitesi’nde, 10 Mart Salı günü Bayrak Şairi Arif Nihat Asya’yı andı.

Programa konuşmacı olarak katılan eğitimci-yazar Seyhan Çağlar Emen, Bayrak şairimiz Arif Nihat Asya ile 5 Ocak 1962 tarihinde, Mersin’in Tarsus ilçesinde yapılan “Kurtuluş Töreni” etkinliklerinde ki tanışma anısını anlattı ve Bayrak Şairimiz hakkında kitaplarda bulunmayacak bilgiler verdi. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuşmacı Seyhan Çağlar Emen, 45 yıl önce vefat eden Bayrak şairimiz Arif Nihat Asya ile birlikte geçirdiği anılarını izleyicilere, mizahını da kullanarak anlattı. 

Konuşma süresince, Bayrak Şairimizin kişiliğini ve bilinmeyen yönlerini anlatan Seyhan Çağlar Emen izleyicilere, büyük şairimizi daha yakından tanıma imkanısağladı.

Uludağ Üniversitesi akademisyenlerinin de bulunduğu bu etkinlikte, Seyhan Çağlar Emen’in konuşmasının ardından öğrenciler “Bayrak” ve “Ağıt” şiirlerini seslendirdiler. Son olarak Seyhan Çağlar Emen’in’deöğretmeni olan emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Süreyya BEYZADEOĞLU “Naat” şiirini seslendirdi ve plakettakdiminin ardından program sona erdi.