Türk Ocakları Derneği Bursa Şubesi Geleneksel Gençlik Kolları Tanışma Kahvaltısını Gerçekleştirdi.

Türk Ocakları Derneği Bursa şubesi 20 Ekim Pazar günü, Lalezar lokantasında geleneksel gençlik kolları tanışma kahvaltısını gerçekleştirdi.

Programa şube başkanı Prof. Dr. Selçuk Kırlı, şube başkan yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zarifoğlu, yönetim kurulu üyeleri Hamit Saraç, Dr. Mete Ateş, Eray Yüceyurt ve emekli hakim Nadir Ülker, hars heyeti başkanı Prof. Dr. Mustafa Cemiloğlu, Bursa Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nurettin Acır, Bursa Uludağ Üniversitesi Türk Devletleri ve Akraba Toplulukları Uygulama ve Araştırma merkezi ( TÜDAM) müdürü Doç. Dr. Erdem Özdemir, Türk Dünyasından gelen birçok öğrenci ve şube gençlik kolları katılım sağladı. Gençlik kolları başkanı Osman Yaşar Uslu, açış konuşmasının ardından konuşmalarını yapmak üzere şube başkanı Prof. Dr. Selçuk Kırlı’yı davet etti. Prof. Dr. Selçuk Kırlı konuşmasında, gençlerin kültürüne ve manevi değerlerine sahip çıkması konusuna değindi. Ardından sözü alan hars heyeti başkanı Prof. Dr. Mustafa Cemiloğlu, Türk birliğine giden yolda gençlerin önemini ve görevlerini vurguladı. Son olarak TÜDAM müdürü Doç. Dr. Erdem Özdemir, yeni eğitim-öğretim yılında gençlik kollarına başarılar diledi.

Kahvaltının ardından katılımcılar, Bursa Türk Ocağı’nın 1913-1931 yılları arasında hizmetlerini yürüttüğü  Mahfel’de ki Tarihi binada hatıra fotoğrafı çekildi. Daha sonra gençlik kolları ocak binasına geçti. Gençlik kolları başkanı Osman Yaşar Uslu, gençlik kollarının yeni üyelerine Türk Ocaklarını tanıttı ve Bursa Türk Ocağı’nın faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Son olarak gençlik kolları Yeşil’e geçerek sohbete burada devam etti.

Haber: Münteha Yenel – BUÜ, PDR 2.Sınıf Öğrencisi