Türk Ocakları Gençlik Kolu Kahvaltısı

Türk Ocakları Derneği Bursa Şubesi olarak 2016-2017 eğitim öğretim yılı münasebetiyle Gençlik Kollarımız ve aramıza yeni katılan arkadaşlarımız ile tanışma kahvaltısı gerçekleştirdik.

Aramıza yeni katılan arkadaşlarla tanışmak münasebetiyle düzenlemiş olduğumuz kahvaltı ve devamında tertip ettiğimiz, yönetim kurulundan Prof. Dr. Mustafa Cemiloğlu , Prof. Dr. Yusuf Oğuzoğlu , Av. Nadir Ülker ve Hamit Saraç hocalarımızın iştirak ettiği; Gençlik Kolları başkanımız Eray Yüceyurt ’ un da konuşma yaptığı Türk Ocakları tarihi ve fikri yapısının anlatıldığı bir toplantı düzenlendi. Yeni katılan arkadaşlarımızın programımıza ilgileri takdire şayandı.

Toplantımızda ilk olarak Prof. Dr. Yusuf Oğuzoğlu hocamız üniversite yönetim sistemi ve öğrencilerin bu sistemden mağdur olmaması için alması gerektiği önlemlerden bahsetti. Ardından Prof. Dr. Mustafa Cemiloğlu hocamız Türklerde aile yapısından , Türk ocaklarının bunun en güzel örneği oluşundan ve ailemize sahip çıkmamız gerektiğini ifade etti. Av. Nadir Ülker Bey Türkiye de hukuk sistemi ve eğitimine değindi.

Gençlik Kolları Başkanımız Eray Yüceyurt katılımcıların Türk Ocakları hakkında zihinlerinde oluşan soruları cevapladı. Toplantı sonunda Türk Dünyasından gelen arkadaşlarımıza Türk bayrağı ve kitap hediye edildi.Toplantımız toplu fotoğraf çekimleri ile sona erdi.

Bursa Türk Ocağı olarak programımıza katılım sağlayan tüm hocalarımıza ve arkadaşlarımıza canı gönülden teşekkürü borç biliriz.

Haber: Burak KÜÇÜK ve Elif KAYA

[Best_Wordpress_Gallery id=”12″ gal_title=”Genclik_Kahvalti”]