Gençlik Kolu Semineri

3 Ocak perşembe günü Bursa Türk Ocağı Gençlik Kolları tarafından ideolojiler konulu bir münazara düzenlendi. İdeolojiler konulu münazaraya Bursa Türk Ocağı Gençlik Kolları üyeleri yoğun katılım sağladı. Yarışmacıların heyecanının yanı sıra seyirciler de çok dikkatli ve heyecanlı bir şekilde münazarayı izledi. Münazarada Gençlik Kolları üyelerinden oluşan 4 grup yarıştı. Gruplar dört kişiden oluştu.

Münazaranın konuları milliyetçilik, ümmetçilik, küreselleşme ve sosyalizm olarak belirlendi ve gruplara bir hafta çalışma süresi verildi. Sıkı bir rekabet içerisinde geçen münazarada bütün grup üyeleri konuları üzerine oldukça iyi çalışmalar hazırlamışlardı. Hakem heyeti tarafından hazırlanan kurayı her grubun grup başkanları seçti ve sıraya uygun olarak münazaraya başlandı. Beş kişilik hakem heyeti münazara sırasında sunum, üslup, tezini savunma, tezleri çürütmek ve süreyi dikkat ederek puanlamasını gerçekleştirdi. Kurada çıkan ilk grupla münazara başladı. Gruplar sırasıyla her üyeye üçer dakika hak verilecek şekilde kendi savunmalarını sunduktan sonra, grup başkanları yine üçer dakikalık savunmalarını sundu. Ardından soru cevap kısmına geçildi. Her grup diğer grupların her birine bir soru sormak suretiyle üç soru yöneltti ve beşer dakikalık düşünme ve cevaplama kısmına geçildi bu sırada eğlenceli ve heyecanlı anlar yaşandı.

Tüm gruplar cevaplarını bitirdikten sonra hakem heyeti bir değerlendirme toplantısı yaptı ve sonuçlar açıklandı. Saygı çerçevesinde gerçekleşen münazara yine saygı çerçevesinde grup savunucularının bir birlerini tebrik etmesiyle son buldu.

Haber: Kübra Nur Demirer