Makale Yarışması Ödülleri Dağıtıldı

2017-2018 Eğitim ve Akademik Takvimi içerisinde Lise ve Üniversite öğrencilerine yönelik Makale yarışması ödülleri 30 Mayıs 2018 günü İftar yemeğinde dağıtıldı.

Her Yıl Bir Büyük Türk Bilgi Şöleni kapsamında Üniversite ve Lise öğrencilerini kültürel anlamda daha donanımlı olmalarını sağlamak amacıyla açılmış olan Kompozisyon-Makale yarışması Seçici Kurul tarafından değerlendirildikten sonra ödüle layık görülenlere hak ettikleri ücretler ve Başarı Sertifikaları takdim edildi.

Cengiz Aytmatov’u Okumanın Günümüz Dünyası İçin Anlamı ve Bir Romanının Tarihli konularını içeren yarışmacıların katıldığı iftar yemeğine; Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Mehmet YÜCE, Bursa Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Nurettin ACIR, Hars Heyeti Başkanı Prof.Dr.Mustafa CEMİLOĞLU, Yönetim Kurulu üyeleri,Prof.Dr.Selçuk KIRLI, Prof.Dr.Mehmet ZARİFOĞLU, Prof.Dr.Alev Sınar UĞURLU, Dr.M.Mete ATEŞ, Av.Nadir ÜLKER, Anestejist Eray YÜCEYURT ve Hamit SARAÇ eşleriyle birlikte katıldılar.

Okul idarecileri ve Öğrenci velilerinin de onurlandırdığı iftar yemeği sonunda; Prof.Dr. Mustafa CEMİLOĞLU  yarışmalara katılım sağlayan öğrencilere teşekkürlerini ve tavsiyelerini sunduktan sonra Dr.M.Mete ATEŞ’in takdimleri ile ödüller dağıtıldı.

Dereceye giren öğrencilerin listesi:

Lise

Derecesi Adı Soyadı Okulu Puanı
1 Nimetnur ÖZGÜNSEVEN Bursa Uluabatlı Hasan Anadolu L. 86
2 Mustafa Umut ŞEN İnegöl Zeki Konukoğlu Anadolu L. 85
3 Semanur GÖNÜL AOS. Sosyal Bilimler Lisesi 82

Üniversite

Derecesi Adı Soyadı Okulu Puanı
1 Hilal BIÇAK Ankara Ünv. Hukuk Fakültesi 72
2 Uğur Zafer EREM Uludağ Ünv. Türk Dili ve Edebiyatı 68
3 Şevval DEMİR Uludağ Ünv. Eğt. Fak. Türkçe Böl. 65
3 Merve ATAY Uludağ Ünv. Eğt. Fak. Türkçe Böl. 65

 

Bursa Türk Ocağı yayınlarını artık web sitemiz üzerinden çevrimdışı ödeme yöntemiyle satınalaiblirsiniz. Kapat