Yücel Hacaloğlu Vefat Etti

Türk Ocakları Eski Genel Sekreteri ve Genel Başkan yardımcısı, Ankara Türk Ocağı Şube Başkanı Türkan Hacaloğlu’nun eşi değerli büyüğümüz Yücel Hacaloğlu Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Ailesine, camiamıza ve her daim hizmetinde olduğu Büyük Türk Milletine başsağlığı, merhuma Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekânı cennet olsun.

Merhumun cenazesi (8 Ocak 2018) Pazartesi öğle namazına müteakip Kocatepe Camiinde kılınacak olan cenaze namazının ardından Gölbaşı mezarlığında defnedilecektir.

Yücel Hacaloğlu, 1936 yılında Rize’nin Fındıklı ilçesinin Çağayan köyünde doğdu. İlk öğrenimini Kars’ta, Lise eğitimini de Trabzon’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. 1957’de gazeteci olarak çalışmaya başladı. Bu dönemde Yelken, Türkiye Spor, Yeni İstanbul, Son Havadis, Sabah gibi çeşitli gazete ve dergilerde görevler üstlendi. 1974 yılında da Kıbrıs Barış Harekatı sırasında esir düşen on gazeteci arasında yer aldı. Daha sonra Alparslan Türkeş’in başbakan yardımcısı olduğu dönemde, başbakanlık basın müşaviri olarak vazifelerde bulundu. Bunun yanında bir müddet Radyo Televizyon Üst Kurulu’nda danışmanlık yaptı. 2001 yılında da buradan emekliye ayrıldı. Türk Ocakları Danışma Kurulu Üyeliği ve Türk Yurdu Dergisi Yayın Kurulu Üyeliği de yapmıştır.

Bursa Türk Ocağı yayınlarını artık web sitemiz üzerinden çevrimdışı ödeme yöntemiyle satınalaiblirsiniz. Kapat