Gençlik Kolları Fikir Atölyesi

Bursa Türk Ocağı Gençlik Kolları olarak;  gençlerin kendilerine güvenen, eleştirel düşünebilen, farklı kültürleri tanıyan, yenilikçi ve üretken bireyler olabilmeleri için Bursa’ da Üniversite eğitimlerini sürdüren öğrenciler ile birlikte Fikir Atölyesi isimli akademik eğitim programı başlattık.

17 hafta süren Fikir Atölyesinde; Ekonomi, Sosyoloji, Siyaset, İlahiyat ve Tarih konularında seminer, söyleşi, münazara, film izletisi ve gezi çalışmaları yapılacaktır.

Atölye çalışmalarını başarıyla tamamlaya bilmek için; yüzde yetmiş ( 12 hafta) devam zorunluluğu, katılımcıların belirlediği konuda 10 dakikalık sunum yapmaları ve sundukları konuda 1500 kelimeden ( Times New Roman karakterinde, 12 punto) oluşan bilimsel makale yazmaları gerekmektedir.

Atölye çalışmalarını başarıyla tamamlayan katılımcılar dönem sonunda sertifika verilirken, şehir dışına düzenlenecek gezi ile ödüllendirilecekler.

Güz Dönemi 23 Kasım 2017 – 14 Kasım 2017 tarihleri arasında Perşembe günlerde aşağıda belirtilen programlar gerçekleştirildi.

Fikir Atölyesi 1 Program: 23 Kasım 2017 tarihinde Yüksek Lisans öğrencimiz Adil GÜRSES “ İslamiyet’ten önceki Türklerde Kültür” başlığıyla sunum yaptı.

Fikir Atölyesi 2 Program: 30 Kasım 2017 tarihinde Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesinden Prof. Dr. Cengiz ELMACİ “ Toplumsal Tahayyül” başlıklı söyleşisi gerçekleştirdi.

Fikir Atölyesi 3. Program: 7 Aralık 2017 tarihinde Uludağ Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümünden Okt. Dr. Halit EKEN “ Türk Modernleşmesi” başlıklı semineri gerçekleştirdi.

Fikir Atölyesi 4. Program: 14 Aralık 2017 tarihinde Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda Bahar dönemi için yapılması planlanan seminer, söyleşi konuları, izlenecek olan filmler ve yapılması gereken sunum başlıkları konuşuldu. Toplantı sonunda Gençlik Kollarımızın hazırlamış olduğu Çorba ve Özbek Pilavı ikramı oldu.

Bursa Türk Ocağı yayınlarını artık web sitemiz üzerinden çevrimdışı ödeme yöntemiyle satınalaiblirsiniz. Kapat