Kırlı Olay Televizyonunda Program Konuğu Oldu

Bursa Türk Ocağı Başkanı Prof. Dr. Selçuk Kırlı 12 Ekim 2017 Perşembe günü Saat:21.30 da Olay TV’de Bakış Açısı Programında Siyaset Bilimci Yrd. Doç. Dr. Can Ulusoy ile birlikte Program yapımcısı Mustafa Özdal’ın konuşmacı konuğu oldular. Sayın Özdal’ın Ortadoğudaki son gelişmelerin üzerinde durmasından sonra , Selçuk KIRLI ve Can ULUSOY aşağıda özetlediğim açıklamalarla dinleyicileri aydınlatmaya çalıştılar. “Türkiye çok büyük tehlikelerle karşı karşıyadır. Milli birlik hükumeti ile birlikte bu hal aşılmalıdır”

*****

“ABD İran’a savaş açamaz. Çünkü, bu kendilerinin mahvı olur. Vize konusundaki, sert atışmalara bakmayın. Bizim karşı tavrımızı Bırakıp çok dengeli hareket etmeliyiz. “Diplomasi, en acı şeyleri, en tatlı şekilde söyleme sanatıdır” hamasi sözlerle bir yere varılamaz.”

*****

“Türkiye Esat’ı devirme konusunda iyi düşünmeli! Suriye politikası bölgemizi içinden çıkılmaz duruma getirdi. Şimdilik, Türkiye, İran –Rusya birliği güven verici! ABD ile yeniden harekete geçilir, Şangay Birliğine geçiş olursa , Kürt Devleti de kurulursa, bölgede güçsüz devletler oluşur. Irak, Suriye toprak bütünlüğü bozulursa dengeler değişir.”

*****

“Türkiye asırlık bir hesaplaşmayla karşı karşıyadır. Referandum Barzani’nin kararı olmadığını, ABD’nin bir denemesi olduğu, vize kısıtlamasının da tehdit olduğu bilinmelidir. Çünkü, küresel güç, pettol fırtınasının esiri olarak sürükleniyor. Nerede nerelere çarparak duracağını hesap edecek durumda değildir.”

*****

“Barzani topraklarını genişletmek istiyor. ABD referanduma karşı göstermelik davranmış olsa da, Bölgede 2. Kürt İsrail devleti kurulmasına destek veriyor. Bunu, yalnız ABD diye düşünmek yanlış olur. küresel güçlerin projesidir. Türkiye, içeriden ve dışarıdan kuşatılmaya çalışılıyor.” “Ortadoğu ve geleceği hakkında, iyi politikalar geliştirilmelidir. İdlib harekatı milli güvenliğimiz için yerinde bir harekattır. Buralarda ABD’nin askerlerim dediği PYD, PYG, PKK teröristleri yuvalanmıştır. ABD’nin silah yardımı ve her türlü desteği devam etmektedir. Yarın karşımıza çıkmayacağını kim garanti edebilir?”

*****

BAKIŞ AÇISI ” programında, fikir namusunu aklı ve vicdanında özümsemiş, Değerli, iki bilim adamımız: Türk Ocakları Bursa Şubesi Başkanı Selçuk Kırlı ve Siyaset bilimci Yar.Doç.Dr.Can Ulusoy’ u insanlık adına kutluyorum. Ulusal medyada her akşam aynı kişileri konuşturanları da kınıyorum. Nasıl program yapılırmış sevgili Mustafa Özdal’dan ders almalarını diliyorum. Milletim adına  insani olmaya davet ediyorum. Çok zor günler yaşıyoruz. Hiç olmazsa bugünler de biraz olsun, gerçekleri gizlemeye çalışan gediklileri ekranlardan uzaklaştırın.

*****

Bakış Açısı programını sunan Mustafa Özdal’ı ve Olay TV. Kadrosunu milletim ve Bursalılar adına kutluyorum. BAKIŞ AÇISINI , televizyondan ve daha sonra internetten dinledim.
Ülkemizdeki kirlenmiş medyadan, çıkarcılardan arınmış Bursa medyasının varlığı beni umutlandırdı. Bursa’mızdaki diğer kuruluşlarında aynı hassasiyet içinde, Türk medyasına örnek olmasını diliyorum.

Çünkü, her akşam ekranlardaki basiretsiz, kişilerin, konuşmalarından nefret eder hale gelen bir ülkenin ferdi olarak, iyi ki; Sayın Selçuk Kırlı ve Can Ulusoy’lar da varmış diye sevindim. yaşasın Olay TV. yaşasın Mustafa Özdal …

Şükrü GÖKÇEK

Bursa Türk Ocağı yayınlarını artık web sitemiz üzerinden çevrimdışı ödeme yöntemiyle satınalaiblirsiniz. Kapat